image
Az elkészült orgona Beköltözött a türingiai orgonakultúra egy kis szelete a budapesti Hold utcai református templomba.18. századi minták alapján építették meg a németajkú református egyházközség Hold utcai templomának új orgonáját. A különleges hangszert Fassang László Liszt Ferenc-díjas orgonaművész mutatta be a Parókia portálnak. olvas...
  • Az elkészült orgona Az elkészült orgona
    Beköltözött a türingiai orgonakultúra egy kis szelete a budapesti Hold utcai református templomba.18. századi minták alapján építették meg a németajkú református egyházközség Hold utcai...
    tovább ...

Nők Világ Imanapja 2014.: Reménység az egyiptomi nők számára

A világ csaknem 170 országában ünnepelték március első péntekén az egyiptomi keresztényekkel együtt a Nők Világ Imanapját. Az idei imanap címe: "Éltető forrás a pusztában" volt. 
Budapest három német nyelvű keresztyén gyülekezete este 6 órakor tartotta ökumenikus istentiszteletét a Hold utcai református templomban.

A Nők Világ Imanapja a keresztény nők világszerte elterjedt mozgalma. Minden évben más országból és felekezetből való asszonyok készítik elő az Imanap istentiszteleti liturgiáját. Ennek alapján minden esztendőben, március első péntekén tartják szerte a világon az istentiszteleteket. Férfiak és asszonyok, gyermekek és idősek, minden felekezetből

Templomunkban a budapesti német nyelvű református, evangélikus és római katolikus gyülekezet hívei imádkoztak közösen. Johannes Erlbruch, a német evangélikus gyülekezet lelkésze diavetítéssel egybekötött élménybeszámolót tartott egyiptomi utazásáról és a kopt keresztyénekkel való találkozásáról. Egyben ő volt az istentisztelet igehirdetője is.

Asszonyokból álló ökumenikus csoport készítette elő az Imanap istentiszteleti liturgiáját és a megjelent híveket terített asztallal is meglepték. A megjelentek így, az imádság óráját követően keleti ételeket kóstolhattak, s lehetőség nyílt a fehér asztal melletti további beszélgetésre.