image image image image
Az Érintés Szeretettel hívjuk Önöket 2019. április 25. 19 órától a Közép-Európai Kamarazenekar Az érintés című koncertjére (vezényel Ajtony Csaba). Műsoron Schönberg és Schubert művei.   olvas...
Református keresztyén misszió a 21. században Van-e református egyházunknak jövőképe, és ha van, akkor az milyen? Az elmúlt három és fél évtizedben egyházunkban több kezdeményezés indult, hogy a református egyház küldetését megújítsuk. Ezek kapcsolópontként szolgálhatnak az egyházi gondolkodás folyamatosságához, az új erők megjelenéséhez. olvas...
Rendszeres heti programjaink 2018 szeptemberében újra indítjuk rendszeres heti programjainkat, vasárnaponként a kóruspróbákat és gyermekistentiszteletet (két csoportban), hétfő este a Fiatal Felnőttek Alkalmát, és vele párhuzamosan kéthetente a magyar bibliaórát, keddenként délelőtt a zenebölcsit, szerda este a Tanúim lesztek missziós munkatárs- és vezetőképzést, és végül péntekenként a kétnyelvű bibliaórát. A fentebb említett alkalmak közül párról részletesebb leírás olvasható lejjebb.   olvas...
Az elkészült orgona Beköltözött a türingiai orgonakultúra egy kis szelete a budapesti Hold utcai református templomba.18. századi minták alapján építették meg a németajkú református egyházközség Hold utcai templomának új orgonáját. A különleges hangszert Fassang László Liszt Ferenc-díjas orgonaművész mutatta be a Parókia portálnak. olvas...
  • Az Érintés Az Érintés
    Szeretettel hívjuk Önöket 2019. április 25. 19 órától a Közép-Európai Kamarazenekar Az érintés című koncertjére (vezényel Ajtony Csaba). Műsoron Schönberg és Schubert művei.   ...
    tovább ...

Egyházközségi Rendezvények 2014. november

november 2. vasárnap
9h gyülekezeti kórus próba
10h kétnyelvű istentisztelet (Papp Judit)
Gyermek istentisztelet

november 4. kedd
17.30h Új imakör a gyülekezetért

november 6. csütörtök
10.30h német nyelvű bibliaóra
15h ima csoport

november 9. vasárnap
9h gyülekezeti kórus próba
10h kétnyelvű istentisztelet (Lázár Csaba Zoltán)
Gyermek istentisztelet
16 óra ökumenikus Márton Napi felvonulás a Várban

november 11. kedd
17.30h Új imakör a gyülekezetért

november 13.csütörtök
14h Szenior délután
15h imacsoport
18h magyar bibliaóra

november 16. vasárnap
9h gyülekezeti kórus próba
10h kétnyelvű istentisztelet (Balog Zoltán)
Gyermek istentisztelet

november 18. kedd
17.30h Új imakör a gyülekezetért

november 20. csütörtök
10.30h német nyelvű bibliaóra
15h ima csoport

november 23. vasárnap
9h gyülekezeti kórus próba
10h kétnyelvű istentisztelet (Balog Zoltán)
Gyermek istentisztelet

november 25. kedd
17.30h Új imakör a gyülekezetért

november 26. szerda
17h Női Kör

november 27. csütörtök
10.30h német nyelvű bibliaóra
15h imacsoport
18h magyar bibliaóra

november 29. szombat
10h Pásztorjáték próba a Fő u. 43-ban

november 30. vasárnap
9h gyülekezeti kórus próba
10h kétnyelvű istentisztelet és úrvacsora (Lázár Csaba Zoltán)
Gyermek istentisztelet