image image image image
Az Érintés Szeretettel hívjuk Önöket 2019. április 25. 19 órától a Közép-Európai Kamarazenekar Az érintés című koncertjére (vezényel Ajtony Csaba). Műsoron Schönberg és Schubert művei.   olvas...
Református keresztyén misszió a 21. században Van-e református egyházunknak jövőképe, és ha van, akkor az milyen? Az elmúlt három és fél évtizedben egyházunkban több kezdeményezés indult, hogy a református egyház küldetését megújítsuk. Ezek kapcsolópontként szolgálhatnak az egyházi gondolkodás folyamatosságához, az új erők megjelenéséhez. olvas...
Rendszeres heti programjaink 2018 szeptemberében újra indítjuk rendszeres heti programjainkat, vasárnaponként a kóruspróbákat és gyermekistentiszteletet (két csoportban), hétfő este a Fiatal Felnőttek Alkalmát, és vele párhuzamosan kéthetente a magyar bibliaórát, keddenként délelőtt a zenebölcsit, szerda este a Tanúim lesztek missziós munkatárs- és vezetőképzést, és végül péntekenként a kétnyelvű bibliaórát. A fentebb említett alkalmak közül párról részletesebb leírás olvasható lejjebb.   olvas...
Az elkészült orgona Beköltözött a türingiai orgonakultúra egy kis szelete a budapesti Hold utcai református templomba.18. századi minták alapján építették meg a németajkú református egyházközség Hold utcai templomának új orgonáját. A különleges hangszert Fassang László Liszt Ferenc-díjas orgonaművész mutatta be a Parókia portálnak. olvas...
  • Az Érintés Az Érintés
    Szeretettel hívjuk Önöket 2019. április 25. 19 órától a Közép-Európai Kamarazenekar Az érintés című koncertjére (vezényel Ajtony Csaba). Műsoron Schönberg és Schubert művei.   ...
    tovább ...

Egyházközségi Rendezvények 2015. május

EGYHÁZKÖZSÉGI RENDEZVÉNYEK

2015. május

május 3. vasárnap

9h kóruspróba

10h kétnyelvű istentisztelet (Prof. Michael Goheen)

gyermek istentisztelet

május 5. kedd

17:30 új imakör a gyülekezetért

május 7. csütörtök

10.30h német bibliaóra

15h ima csoport

május 10. vasárnap

9h kóruspróba

10h kétnyelvű istentisztelet (Balog Zoltán)

gyermek istentisztelet

11h Egyházközségi közgyűlés, presbiter és gondnok választás

május 11. kedd

17:30 új imakör a gyülekezetért

május 13. szerda

17h Női Kör

május 14. csütörtök

14h szenior délután

15h imacsoport

18h magyar nyelvű bibliaóra

május 17. vasárnap

9h kóruspróba

10h kétnyelvű istentisztelet (Dani Eszter)

gyermek istentisztelet

május 19. kedd

17:30 új imakör a gyülekezetért

május 21. csütörtök

10.30h német bibliaóra

15h ima csoport

május 24. Pünkösd vasárnap

9h kóruspróba

10h kétnyelvű istentisztelet és úrvacsora (Balog Zoltán)

gyermek istentisztelet

május 25. Pünkösd hétfő

NINCS ISTENTISZTELET

május 26. kedd

17:30 új imakör a gyülekezetért

május 28. szerda

17h Női Kör

május 29. csütörtök

10.30h német bibliaóra

15h ima csoport

18h magyar nyelvű bibliaóra

május 31. vasárnap

9h kóruspróba

10h kétnyelvű istentisztelet és úrvacsora (Papp Judit)

gyermek istentisztelet