image
Az elkészült orgona Beköltözött a türingiai orgonakultúra egy kis szelete a budapesti Hold utcai református templomba.18. századi minták alapján építették meg a németajkú református egyházközség Hold utcai templomának új orgonáját. A különleges hangszert Fassang László Liszt Ferenc-díjas orgonaművész mutatta be a Parókia portálnak. olvas...
  • Az elkészült orgona Az elkészült orgona
    Beköltözött a türingiai orgonakultúra egy kis szelete a budapesti Hold utcai református templomba.18. századi minták alapján építették meg a németajkú református egyházközség Hold utcai...
    tovább ...

Minority SafePack az európai kisebbségek védelmében

 

Egyházközségünkben is tud csatlakozni az európai kisebbségek védelme érdekében indított Minority SafePack kezdeményezéshez. Aláírásunkkal arra kérjük az EU-t, hogy javítsa a nemzeti és nyelvi kisebbségekhez tartozó személyek védelmét, és erősítse az Unió kulturális és nyelvi sokszínűségét.

 

 

Az Európai Unióban mintegy 50 millió olyan személy él, aki egy nemzeti kisebbség vagy kisebbségi nyelvi közösség tagja. A nemzeti és nyelvi kisebbségek jogait nem mindig tartják tiszteletben. Nyelvük és kultúrájuk számos esetben beszélyeztetve van. Ezek a közösségek esélyt akarnak kapni arra, hogy hagyományaiknak megfelelően élhessék életüket. Ha valóban sokszínű Európát akarunk, itt az ideje, hogy az ő értékeiket is támogassuk és népszerűsítsük. A Minority SafePack kezdeményezés semmit nem akar elvenni a többségtől vagy Európától. Egyszerűen egy nyelveiben és kultúrájában színesebb Európát akar.

A kezdeményezés honlapja ( magyar nyelven is elérhető ):
http://www.minority-safepack.eu

Magyar nyelvű leírás

Magyar nyelvű kitöltőív