image
Az elkészült orgona Beköltözött a türingiai orgonakultúra egy kis szelete a budapesti Hold utcai református templomba.18. századi minták alapján építették meg a németajkú református egyházközség Hold utcai templomának új orgonáját. A különleges hangszert Fassang László Liszt Ferenc-díjas orgonaművész mutatta be a Parókia portálnak. olvas...
  • Az elkészült orgona Az elkészült orgona
    Beköltözött a türingiai orgonakultúra egy kis szelete a budapesti Hold utcai református templomba.18. századi minták alapján építették meg a németajkú református egyházközség Hold utcai...
    tovább ...

Programok menüpont

Egyházközségi rendezvények 2019. április

Április  1. Hétfő

18.00

Magyar nyelvű bibliaóra

18.30

Fiatal felnőttek bibliaórája

Április  2. Kedd

10.00

Zenebölcsi

Április  3. Szerda

18.45

,,Tanúim lesztek"

Április  5. Péntek

10.00

Német nyelvű bibliaóra

Április  7. Vasárnap

9.00

 

10.00

 

Gyülekezeti kóruspróba

 

Kétnyelvű istentisztelet, gyermek istentisztelet

Igét hirdet: Dani Eszter

Április  8. Hétfő

18.30

Fiatal felnőttek bibliaórája

Április  9. Kedd

10.00

Zenebölcsi

Április 10. Szerda

18.45

,,Tanúim lesztek"

Április 11. Csütörtök

18.00

Konfirmációs óra fiataloknak

19.45

Hitmélyítő kurzus felnőtteknek

Április 12. Péntek

10.00

Német nyelvű bibliaóra

Április 14. Virágvasárnap

9.00

 

10.00

 

Gyülekezeti kóruspróba

 

Kétnyelvű istentisztelet,
gyermek istentisztelet

Igét hirdet: Schanda Anikó

Protestáns Tavasz nyitó alkalma

Április 15. Hétfő

18.00

Magyar nyelvű bibliaóra

18.30

Fiatal felnőttek bibliaórája

Április 16. Kedd

10.00

Zenebölcsi

17.30

Bibliodráma

Április 17. Szerda

18.45

,,Tanúim lesztek"

Április 18. Nagycsütörtök

18.00

Úrvacsora egy asztal körül

Április 19. Nagypéntek

10.00

Német nyelvű bibliaóra

18.00

Kelemen & Kokas Kvartett - Eperjes Károly

J. Haydn: A Megváltó 7 szava a keresztfán

Április 20. Nagyszombat

18.00

Esti tűzgyújtás

Április 21.

Húsvét Vasárnap

6.30


9.00


10.00


Hajnali liturgia - Magdolna torony (Budai Vár)


Gyülekezeti kóruspróba


Kétnyelvű Úrvacsorás Istentisztelet, gyermek istentisztelet

Igét hirdet: Balog Zoltán

Április 23. Kedd

10.00

Zenebölcsi

Április 24. Szerda

18.45

,,Tanúim lesztek"

Április 25. Csütörtök

18.00

Konfirmációs óra fiataloknak

19.45

Hitmélyítő kurzus felnőtteknek

19.00

(ÚjLélekZene koncertsorozat) Közép-európai kamarazenekar koncertje

Vezényli:Ajtony Csaba

Április 26. Péntek

10.00

Német nyelvű bibliaóra

Április 28. Vasárnap

9.00


10.00

 

Gyülekezeti kóruspróba


Kétnyelvű úrvacsorás Istentisztelet, gyermek istentisztelet

Igét hirdet: Dani Eszter

16.30

Barokk kamarakoncert korabeli hangszereken

19.00

Esti elcsendesedés - Taizé áhitat

Április 29. Hétfő

18.00

Magyar nyelvű bibliaóra

18.30

Fiatal felnőttek bibliaórája

Április 30. Kedd

10.00

Zenebölcsi

19.00

Bibliaértelmezés zsidó és keresztyén módon

Egyházközségi rendezvények 2019. március

Március 1. Péntek

10.00

Német nyelvű bibliaóra

18.30

Világimanap (Fő utca 43.)

Március  3. Vasárnap

9.00

10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű istentisztelet, gyermek It.

Március  4. Hétfő

18.00

Magyar nyelvű bibliaóra

18.30

Fiatal felnőttek bibliaórája

Március  5. Kedd

10.00

Zenebölcsi

Március  6. Szerda

18.45

,,Tanúim lesztek"

Március  8. Péntek

10.00

Német nyelvű bibliaóra

Március 10. Vasárnap

9.00

10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű istentisztelet, gyermek It.

Március 11. Hétfő

18.30

Fiatal felnőttek bibliaórája

Március 12. Kedd

10.00

Zenebölcsi

17.30

Bibliodráma

Március 13. Szerda

18.45

,,Tanúim lesztek"

Március 14. Csütörtök

18.00

Konfirmációs óra fiataloknak

19.45

Hitmélyítő kurzus felnőtteknek

Március 17. Vasárnap

9.00

10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű istentisztelet, gyermek It.

Március 18. Hétfő

18.00

Magyar nyelvű bibliaóra

18.30

Fiatal felnőttek bibliaórája

Március 19. Kedd

10.00

Zenebölcsi

17.30

Bibliodráma

Március 20. Szerda

18.45

,,Tanúim lesztek"

Március 22. Péntek

10.00

Német nyelvű bibliaóra

18.30

,,Bach mindenkinek" - Tóth Vajna Zsombor koncertje

Március 23. Szombat

18.00

,,Bach mindenkinek" - Harmath Dénes koncertje

Március 24. Vasárnap

9.00

10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű Istentisztelet, gyermek It.

Március 25. Hétfő

18.30

Fiatal felnőttek bibliaórája

Március 26. Kedd

10.00

Zenebölcsi

Március 27. Szerda

18.45

,,Tanúim lesztek"

Március 28. Csütörtök

18.00

Konfirmációs óra fiataloknak

19.45

Hitmélyítő kurzus felnőtteknek

Március 29. Péntek

10.00

Német nyelvű bibliaóra

Március 31. Vasárnap

9.00

10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű úrvacsorás Istentisztelet, gyermek It.

18.00

Taizé áhitat

Egyházközségi rendezvények 2019. január

Január  1. Kedd

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű istentisztelet, gyermek istentisztelet

Igét hirdet: Závodi Emese

Január  6. Vasárnap

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű istentisztelet, gyermek istentisztelet

Igét hirdet: Balog Zoltán

Január  7. Hétfő

18.00

Magyar nyelvű bibliaóra

18.00

Gyülekezeti ismerkedés a katolikus testvéreknél

Január  8. Kedd


9.00

Zenebölcsi

Január 11. Péntek

10.00

Német nyelvű bibliaóra

Január 13. Vasárnap

9.00

10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű istentisztelet, gyermek istentisztelet

Igét hirdet: Dani Eszter

18.00

,,Tanúim lesztek"  közös alkalom

Január 14. Hétfő

19.00

Fiatal felnőttek bibliaórája

Január 15. Kedd

9.00

Zenebölcsi

Január 16. Szerda

18.45

,,Tanúim lesztek"

Január 17. Csütörtök

18.00

Konfirmációs óra fiataloknak

20.00

Hitmélyítő kurzus felnőtteknek

Január 18. Péntek

10.00

Német nyelvű bibliaóra

Január 20. Vasárnap

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű istentisztelet, gyermek istentisztelet

Igét hirdet: Balog Zoltán

Január 21. Hétfő

18.00

Magyar nyelvű bibliaóra

19.00

Fiatal felnőttek bibliaórája

Január 22. Kedd

9.00

Zenebölcsi

Január 23. Szerda

18.45

,,Tanúim lesztek"

Január 25. Péntek

10.00

Német nyelvű bibliaóra

Január 27. Vasárnap

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű úrvacsorás istentisztelet, gyermek istentisztelet

Igét hirdet: Balog Zoltán

Január 28. Hétfő

19.00

Fiatal felnőttek bibliaórája

Január 29. Kedd

9.00

Zenebölcsi

Január 30. Szerda

18.45

,,Tanúim lesztek"

Január 31. Csütörtök

18.00

Konfirmációs óra fiataloknak

20.00

Hitmélyítő kurzus felnőtteknek

Egyházközségi rendezvények 2019. február

Február 1. Péntek

10.00

Német nyelvű bibliaóra

Február 1-3. Pént-Vas.


Gyülekezeti hétvége Mátrafüreden

Február  3. Vasárnap

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű istentisztelet, gyermek It.

Igét hirdet: Balog Zoltán

Február  4. Hétfő

18.00

Magyar nyelvű bibliaóra

18.10

Fiatal felnőttek bibliaórája


Február  5. Kedd


10.00

Zenebölcsi

17.30

Bibliodráma

Február  6. Szerda

18.45

,,Tanúim lesztek"

Február  8. Péntek

10.00

Német nyelvű bibliaóra

Február 10. Vasárnap

9.00

10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű istentisztelet, gyermek It.

Igét hirdet: Kovács Gergő

Február 11. Hétfő

17.00

Presbiteri ülés

18.15

Fiatal felnőttek bibliaórája

Február 12. Kedd

10.00

Zenebölcsi

Február 13. Szerda

18.45

,,Tanúim lesztek"

Február 14. Csütörtök

18.00

Konfirmációs óra fiataloknak

20.00

Hitmélyítő kurzus felnőtteknek

Február 15. Péntek

10.00

Német nyelvű bibliaóra

Február 17. Vasárnap

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű istentisztelet, gyermek It.

Igét hirdet: Dani Eszter

Február 18. Hétfő

18.00

Magyar nyelvű bibliaóra

18.15

Fiatal felnőttek bibliaórája

Február 19. Kedd

10.00

Zenebölcsi

18.45

Bodoky-könyvbemutató (Bethesda)

Február 20. Szerda

18.45

,,Tanúim lesztek"

Február 22. Péntek

10.00

Német nyelvű bibliaóra

Február 24. Vasárnap

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű úrvacsorás istentisztelet, gyermek istentisztelet

Igét hirdet: Balog Zoltán

18.00

Taizé - egyetemi évnyitó

Február 25. Hétfő

18.15

Fiatal felnőttek bibliaórája

Február 26. Kedd

10.00

Zenebölcsi

17.30

Bibliodráma

Február 27. Szerda

18.45

,,Tanúim lesztek"

Február 28. Csütörtök

18.00

Konfirmációs óra fiataloknak

20.00

Hitmélyítő kurzus felnőtteknek

Egyházközségi rendezvények 2018. december

December  2.

Advent I. Vasárnapja

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű úrvacsorás Istentisztelet, gyermek It.

Igét hirdet: Balog Zoltán

12.00

Presbiteri megbeszélés

19.30

Tomkins énekegyüttes 40 éves jubileumi koncertje

December  3. Hétfő

19.00

Fiatal felnőttek bibliaórája

December  4. Kedd

9.00

Zenebölcsi

17.30

Bibliodráma

December  5. Szerda

18.45

,,Tanúim lesztek"

December  6. Csütörtök

18.00

Evangélikus testvérek meghívnak minket a Várba

December  7. Péntek

10.00

Német nyelvű bibliaóra

18.00

Bach összes - Szabó Balázs koncertje

December  9.

Advent II. Vasárnapja

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű Istentisztelet, gyermek Istentisztelet

Igét hirdet: Dani Eszter

December 10. Hétfő

18.00

Magyar nyelvű bibliaóra

19.00

Fiatal felnőttek bibliaórája

December 11. Kedd

9.00

Zenebölcsi

December 13.

Csütörtök

18.00

Konfirmációi előkészítő gyerekeknek

19.45

Hitmélyítő alkalom felnőtteknek

December 14. Péntek

10.00

Német nyelvű bibliaóra

18.00

Bach összes - Szathmáry Zsigmond koncertje


Felnőtt konfirmandus hétvége

December 16.

Advent III. Vasárnapja

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű Istentisztelet, gyermek Istentisztelet

Igét hirdet: Balog Zoltán

18.00

Taizé-áhitat

December 17. Hétfő

19.00

Fiatal felnőttek bibliaórája

December 18. Kedd

9.00

Zenebölcsi (utolsó alkalom az évben)

17.30

Bibliodráma

December 19. Szerda

19.00

,,Lebegés" - Ajtony Csaba koncertje

December 21. Péntek

10.00

Német nyelvű bibliaóra

December 23.

Advent IV. Vasárnapja

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű Istentisztelet (Csenge búcsú Istentisztelete), gyermek It.

Igét hirdet: Lázár Csenge

December 25. Kedd

10.00

Karácsonyi úrvacsorás Istentisztelet

Igét hirdet: Balog Zoltán

December 30.

Vasárnap

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű Istentisztelet, gyermek Istentisztelet

Igét hirdet: Dani Eszter

További cikkeink...

2. oldal / 15

2