Kovács Gergő teológus hallgató bemutatkozása

Kovács Gergő vagyok, a Károli Gáspár Református Egyetem negyedéves teológus hallgatója. Isten elhívását 18 évesen, amolyan Jónás-hittel fogadtam, s a kezdeti dacolás után ma már teljes örömmel végzem tanulmányaimat. Isten áldását rengetegszer megtapasztalhattam életem során, különösen az elmúlt egy évben, amikor egy ösztöndíj program keretei belül Németországban tanulhattam. Ezzel egy nagy és régi álmom vált valóra, mivel a német nyelvet régóta szeretem. Rengeteg tapasztalattal gazdagodhattam mind teológiailag, mind emberileg, és ami különösen fontos volt számomra, hogy egy német-magyar gyülekezetbe is bekapcsolódhattam, ami megerősített abban, hogy a teológia mellett a német nyelvet sem szeretném elfelejteni, sőt, tovább szeretném erősíteni. Így kezdem el teológiai tanulmányai mellett a hittanár és némettanár tanárképzési szakot. Hazatérve gyülekezetkeresőként kapcsolódtam be a gyülekezetünkbe, ahol már eddig is nagyon sok jó élményben lehetett részem. Remélem ezentúl szolgálatommal is hozzájárulhatok a gyülekezetünk életéhez.