image image
A Fény - ÚJ {Lélek&Zene} sorozat Szeretettel ajánljuk minden érdeklődő számára a december 12-én, csütörtökön, 19 órától tartandó koncertünket. A Duo HarPerc (Ausztria/Franciaország) fellépése hárfával és ütőhangszerekkel.     olvas...
Bach + kamarazenei koncertsorozat Koncertsorozat a Hold utcai Református Templomban - Rohmann Ditta szervezésében, közreműködésével és további művészek fellépésével. A koncertek vasárnap 18:00-kor kezdődnek. Következő alkalom: December 08. - Baranyai Piroska fellépésével olvas...

Aktuális

Egyházközségi rendezvények 2019. február

Február 1. Péntek

10.00

Német nyelvű bibliaóra

Február 1-3. Pént-Vas.


Gyülekezeti hétvége Mátrafüreden

Február  3. Vasárnap

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű istentisztelet, gyermek It.

Igét hirdet: Balog Zoltán

Február  4. Hétfő

18.00

Magyar nyelvű bibliaóra

18.10

Fiatal felnőttek bibliaórája


Február  5. Kedd


10.00

Zenebölcsi

17.30

Bibliodráma

Február  6. Szerda

18.45

,,Tanúim lesztek"

Február  8. Péntek

10.00

Német nyelvű bibliaóra

Február 10. Vasárnap

9.00

10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű istentisztelet, gyermek It.

Igét hirdet: Kovács Gergő

Február 11. Hétfő

17.00

Presbiteri ülés

18.15

Fiatal felnőttek bibliaórája

Február 12. Kedd

10.00

Zenebölcsi

Február 13. Szerda

18.45

,,Tanúim lesztek"

Február 14. Csütörtök

18.00

Konfirmációs óra fiataloknak

20.00

Hitmélyítő kurzus felnőtteknek

Február 15. Péntek

10.00

Német nyelvű bibliaóra

Február 17. Vasárnap

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű istentisztelet, gyermek It.

Igét hirdet: Dani Eszter

Február 18. Hétfő

18.00

Magyar nyelvű bibliaóra

18.15

Fiatal felnőttek bibliaórája

Február 19. Kedd

10.00

Zenebölcsi

18.45

Bodoky-könyvbemutató (Bethesda)

Február 20. Szerda

18.45

,,Tanúim lesztek"

Február 22. Péntek

10.00

Német nyelvű bibliaóra

Február 24. Vasárnap

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű úrvacsorás istentisztelet, gyermek istentisztelet

Igét hirdet: Balog Zoltán

18.00

Taizé - egyetemi évnyitó

Február 25. Hétfő

18.15

Fiatal felnőttek bibliaórája

Február 26. Kedd

10.00

Zenebölcsi

17.30

Bibliodráma

Február 27. Szerda

18.45

,,Tanúim lesztek"

Február 28. Csütörtök

18.00

Konfirmációs óra fiataloknak

20.00

Hitmélyítő kurzus felnőtteknek

Egyházközségi rendezvények 2019. január

Január  1. Kedd

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű istentisztelet, gyermek istentisztelet

Igét hirdet: Závodi Emese

Január  6. Vasárnap

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű istentisztelet, gyermek istentisztelet

Igét hirdet: Balog Zoltán

Január  7. Hétfő

18.00

Magyar nyelvű bibliaóra

18.00

Gyülekezeti ismerkedés a katolikus testvéreknél

Január  8. Kedd


9.00

Zenebölcsi

Január 11. Péntek

10.00

Német nyelvű bibliaóra

Január 13. Vasárnap

9.00

10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű istentisztelet, gyermek istentisztelet

Igét hirdet: Dani Eszter

18.00

,,Tanúim lesztek"  közös alkalom

Január 14. Hétfő

19.00

Fiatal felnőttek bibliaórája

Január 15. Kedd

9.00

Zenebölcsi

Január 16. Szerda

18.45

,,Tanúim lesztek"

Január 17. Csütörtök

18.00

Konfirmációs óra fiataloknak

20.00

Hitmélyítő kurzus felnőtteknek

Január 18. Péntek

10.00

Német nyelvű bibliaóra

Január 20. Vasárnap

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű istentisztelet, gyermek istentisztelet

Igét hirdet: Balog Zoltán

Január 21. Hétfő

18.00

Magyar nyelvű bibliaóra

19.00

Fiatal felnőttek bibliaórája

Január 22. Kedd

9.00

Zenebölcsi

Január 23. Szerda

18.45

,,Tanúim lesztek"

Január 25. Péntek

10.00

Német nyelvű bibliaóra

Január 27. Vasárnap

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű úrvacsorás istentisztelet, gyermek istentisztelet

Igét hirdet: Balog Zoltán

Január 28. Hétfő

19.00

Fiatal felnőttek bibliaórája

Január 29. Kedd

9.00

Zenebölcsi

Január 30. Szerda

18.45

,,Tanúim lesztek"

Január 31. Csütörtök

18.00

Konfirmációs óra fiataloknak

20.00

Hitmélyítő kurzus felnőtteknek

Egyházközségi rendezvények 2018. november

November  4. Vasárnap

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű Istentisztelet, gyermek Istentisztelet

Igét hirdet: Balog Zoltán

November  5. Hétfő


17.00

Presbiteri ülés

19.00

Fiatal felnőttek bibliaórája

November  6. Kedd

9.00

Zenebölcsi

17.30

Bibliodráma

November  7. Szerda

18.45

,,Tanúim lesztek" - missziói képzés

November  8. Csütörtök

18.00

Konfirmációi előkészítő gyerekeknek

November  9. Péntek

10.00

Német nyelvű bibliaóra

18.00

Bach összes - Vincent Thévenaz koncertje

November 11. Vasárnap

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű Istentisztelet, gyermek Istentisztelet

Igét hirdet: Szászné Lázár Csenge

November 12. Hétfő

16.00

Presbiteri ülés

18.00

Magyar nyelvű bibliaóra

19.00

Fiatal felnőttek bibliaórája

November 13. Kedd

9.00

Zenebölcsi

November 14. Szerda

18.45

,,Tanúim lesztek" - missziói képzés

November 15. Csütörtök

18.00

Konfirmációi előkészítő gyerekeknek

20.00

Konfirmációi előkészítő felnőtteknek

November 16. Péntek

10.00

Német nyelvű bibliaóra

November 18. Vasárnap

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű Istentisztelet, gyermek Istentisztelet

Igét hirdet: Dani Eszter

November 19. Hétfő

19.00

Fiatal felnőttek bibliaórája

November 20. Kedd

9.00

Zenebölcsi

17.30

Bibliodráma

November 21. Szerda

18.45

,,Tanúim lesztek" - missziói képzés

November 23. Péntek

10.00

Német nyelvű bibliaóra

18.00

Bach összes - Benjamin Steens koncertje

November 25. Vasárnap

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű úrvacsorás Istentisztelet, gyermek It.

Igét hirdet: Balog Zoltán

18.00

Taizé-áhítat

November 26. Hétfő

18.00

Magyar nyelvű bibliaóra

19.00

Fiatal felnőttek bibliaórája

November 27. Kedd

9.00

Zenebölcsi

November 28. Szerda

18.45

,,Tanúim lesztek" - missziói képzés

November 29. Csütörtök

18.00

Konfirmációi előkészítő gyerekeknek

20.00

Konfirmációi előkészítő felnőtteknek

November 30. Péntek

10.00

Német nyelvű bibliaóra

November 30 -


Konfirmandus hétvége

Egyházközségi rendezvények 2018. december

December  2.

Advent I. Vasárnapja

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű úrvacsorás Istentisztelet, gyermek It.

Igét hirdet: Balog Zoltán

12.00

Presbiteri megbeszélés

19.30

Tomkins énekegyüttes 40 éves jubileumi koncertje

December  3. Hétfő

19.00

Fiatal felnőttek bibliaórája

December  4. Kedd

9.00

Zenebölcsi

17.30

Bibliodráma

December  5. Szerda

18.45

,,Tanúim lesztek"

December  6. Csütörtök

18.00

Evangélikus testvérek meghívnak minket a Várba

December  7. Péntek

10.00

Német nyelvű bibliaóra

18.00

Bach összes - Szabó Balázs koncertje

December  9.

Advent II. Vasárnapja

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű Istentisztelet, gyermek Istentisztelet

Igét hirdet: Dani Eszter

December 10. Hétfő

18.00

Magyar nyelvű bibliaóra

19.00

Fiatal felnőttek bibliaórája

December 11. Kedd

9.00

Zenebölcsi

December 13.

Csütörtök

18.00

Konfirmációi előkészítő gyerekeknek

19.45

Hitmélyítő alkalom felnőtteknek

December 14. Péntek

10.00

Német nyelvű bibliaóra

18.00

Bach összes - Szathmáry Zsigmond koncertje


Felnőtt konfirmandus hétvége

December 16.

Advent III. Vasárnapja

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű Istentisztelet, gyermek Istentisztelet

Igét hirdet: Balog Zoltán

18.00

Taizé-áhitat

December 17. Hétfő

19.00

Fiatal felnőttek bibliaórája

December 18. Kedd

9.00

Zenebölcsi (utolsó alkalom az évben)

17.30

Bibliodráma

December 19. Szerda

19.00

,,Lebegés" - Ajtony Csaba koncertje

December 21. Péntek

10.00

Német nyelvű bibliaóra

December 23.

Advent IV. Vasárnapja

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű Istentisztelet (Csenge búcsú Istentisztelete), gyermek It.

Igét hirdet: Lázár Csenge

December 25. Kedd

10.00

Karácsonyi úrvacsorás Istentisztelet

Igét hirdet: Balog Zoltán

December 30.

Vasárnap

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű Istentisztelet, gyermek Istentisztelet

Igét hirdet: Dani Eszter

Egyházközségi rendezvények 2018. október

Október   1. Hétfő


18.00

Magyar nyelvű bibliaóra

18.00

Fiatal felnőttek bibliaórája

Október   2. Kedd

9.00

Zenebölcsi

Október   4. Csütörtök

18.00

Konfirmációi előkészítő gyerekeknek

20.00

Konfirmációi előkészítő felnőtteknek

Október   5. Péntek

10.00

Német nyelvű bibliaóra

Október   7. Vasárnap

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű úrvacsorás Istentisztelet, gyermek It.

Igét hirdet: Balog Zoltán

Október   8. Hétfő

18.00

Fiatal felnőttek bibliaórája

Október   9. Kedd

9.00

Zenebölcsi

Október 10. Szerda

18.45

,,Tanúim lesztek" - missziói képzés

Október 12. Péntek

10.00

Német nyelvű bibliaóra

18.00

Bach összes - Fassang László koncertje

Október 13. Szombat

19.30

A Budapesti Tomkins Énekegyüttes koncertje - CAFe Budapest Kortárs Művészeti Fesztivál keretében

Október 14. Vasárnap

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű Istentisztelet, gyermek Istentisztelet

Igét hirdet: Balog Zoltán

Október 15. Hétfő

18.00

Magyar nyelvű bibliaóra

18.00

Fiatal felnőttek bibliaórája

Október 16. Kedd

9.00

Zenebölcsi

Október 17. Szerda

18.45

,,Tanúim lesztek" - missziói képzés

Október 18. Csütörtök

18.00

Konfirmációi előkészítő gyerekeknek

20.00

Konfirmációi előkészítő felnőtteknek

Október 19. Péntek

10.00

Német nyelvű bibliaóra

18.00

Bach összes - Christoph Bossert koncertje

Október 21. Vasárnap

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű Istentisztelet, gyermek Istentisztelet

Igét hirdet: Dani Eszter

Október 22. Hétfő

18.00

Fiatal felnőttek bibliaórája

Október 24. Szerda

18.45

,,Tanúim lesztek" - missziói képzés

Október 26. Péntek

10.00

Német nyelvű bibliaóra

18.00

Bach összes - Mészáros Zsolt Máté koncertje

Október 27. Szombat

17.00

Zsibrik plakettátadó ünnepség - ,,A józanság dicsérete"

Október 28. Vasárnap

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű úrvacsorás Istentisztelet, gyermek It.

Igét hirdet:Balog Zoltán

18.00

Taize-áhítat

Október 29. Hétfő

18.00

Fiatal felnőttek bibliaórája

Október 30. Kedd

9.00

Zenebölcsi

Október 31. Szerda

18.45

,,Tanúim lesztek" - missziói képzés

További cikkeink...

3. oldal / 13

3