image
Az elkészült orgona Beköltözött a türingiai orgonakultúra egy kis szelete a budapesti Hold utcai református templomba.18. századi minták alapján építették meg a németajkú református egyházközség Hold utcai templomának új orgonáját. A különleges hangszert Fassang László Liszt Ferenc-díjas orgonaművész mutatta be a Parókia portálnak. olvas...
  • Az elkészült orgona Az elkészült orgona
    Beköltözött a türingiai orgonakultúra egy kis szelete a budapesti Hold utcai református templomba.18. századi minták alapján építették meg a németajkú református egyházközség Hold utcai...
    tovább ...

Aktuális

Egyházközségi rendezvények 2018. április

Április   1. Vasárnap

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű Istentisztelet, gyermek It.

Prédikál: Balog Zoltán

Április   3. Kedd

9.00

Zenebölcsi

17.30

Bibliodráma

Április   5. Csütörtök

10.00

Német nyelvű bibliaóra

Április   7. Szombat

18.00

A svájci Rapperswill-Jona ref. gyülekezet gospelkórusának zenés áhítata

Április   8. Vasárnap

9.00

10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű Istentisztelet, gyermek it.

Prédikál: Balog Zoltán

Április   9. Hétfő

18.00

Magyar nyelvű bibliaóra

18.30

Fiatal felnőttek bibliaköre

Április 10. Kedd

9.00

Zenebölcsi

19.00

Örök tél - filmvetítés

GULAG-játékfilm - 250 000 igaz történet alapján, majd beszélgetés az alkotókkal és a szereplőkkel

Április 12. Csütörtök

10.00

Német nyelvű bibliaóra

19.00

Visky András költői estje

"Nevezd csak szeretetnek" címmel

Április 15. Vasárnap

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű Istentisztelet, gyermek It.

Prédikál: Dani Eszter

Április 16. Hétfő

18.00

Káli-Hováth Kálmán költői estje

Meztelen Zsoltár

18.30

Fiatal felnőttek bibliaköre

Április 17. Kedd

9.00

Zenebölcsi

Április 19. Csütörtök

10.00

Német nyelvű bibliaóra

19.00

Ajtony Csaba és Pétery Dóra orgonakoncertje

A lebegés - (Az új lélek és zene) sorozat második része

Április 20. Péntek

19.00

Zeneakadémisták koncertje

Georg Muffat Apparatus musico organisticus 12 toccátája

Április 22. Vasárnap

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű Istentisztelet, Gyermek Istentisztelet

Prédikál: Dani Eszter

Április 23. Hétfő

18.00

Magyar nyelvű bibliaóra

18.30

Fiatal felnőttek bibliaköre

Április 24. Kedd

9.00

Zenebölcsi

19.00

Köves Slomóval beszélget Balog Zoltán

Vallási tolerancia - Igazságkeresés?

Április 26. Csütörtök

10.00

Német nyelvű bibliaóra

Április 27. Péntek

19.00

Árva Bethlen Kata - Kökényessy Ági előadásában

Április 29. Vasárnap

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű úrvacsorás Istentisztelet, Gyermek It.

Prédikál: Balog Zoltán

Egyházközségi rendezvények 2018. március

Március   1. Csütörtök

10.00

Német nyelvű bibliaóra

Március   2. Péntek

18.00

Világimanap

Március   4. Vasárnap

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű Istentisztelet, gyermek It.

Prédikál: Kovács Gergő

19.00

Vox Insana Kamarakórus koncertje

Március   5. Hétfő

18.00

Magyar nyelvű bibliaóra

18.30

Fiatal felnőttek bibliaköre


Március   6. Kedd


9.00

Zenebölcsi

17.30

Bibliodráma

Március   8. Csütörtök

10.00

Német nyelvű bibliaóra

Március   9. Péntek

11.00

Dizseri-Díjátadó

Március 11. Vasárnap

9.00

10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű Istentisztelet, gyermek it.

Prédikál: Lázár Csenge

19.00

Vox Insana Kamarakórus koncertje

Március 12. Hétfő

18.30

Fiatal felnőttek bibliaköre

Március 13. Kedd

9.00

Zenebölcsi

Március 18. Vasárnap

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű Istentisztelet, gyermek It.

Prédikál: Balog Zoltán

Március 19. Hétfő

18.00

Magyar nyelvű bibliaóra

18.30

Fiatal felnőttek bibliaköre

Március 20. Kedd

9.00

Zenebölcsi

Március 22. Csütörtök

10.00

Német nyelvű bibliaóra

Március 24. Szombat

18.00

Tóth-Vajna Zsombor orgonakoncertje

Március 25.

Virágvasárnap

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű úrvacsorás It., gyerek It.

Prédikál: Dani Eszter

Protestáns Tavasz megnyitója

Március 26. Hétfő

18.30

Fiatal felnőttek bibliaköre

Március 27. Kedd

9.00

Zenebölcsi

19.00

Bognár János előadói estje

Oravecz Imre: Egy házzal álmodtál, nem lakott benne senki

Március 28. Szerda

18.00

Presbiteri ülés

Március 29. Csütörtök

10.00

Német nyelvű bibliaóra

18.00

Nagycsütörtöki Úrvacsora

Március 30. Nagypéntek

18.00

Zene a kereszt alatt - Hylarion

Március 31. Szombat

20.00

Tűzgyújtásos liturgia

Egyházközségi rendezvények 2018. január

Január  7. Vasárnap

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű istentisztelet, gyermek istentisztelet

Prédikál: Balog Zoltán

Január  8. Hétfő

18.00

Magyar nyelvű bibliaóra

Január  9. Kedd


9.00

Zenebölcsi

18.30

Fiatal felnőttek bibliaköre

Január 11. Péntek

18.00

Faragó Atilla orgonakoncertje

Január 12. Péntek

10.00

Német nyelvű bibliaóra

Január 14. Vasárnap

9.00

10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű istentisztelet, gyermek istentisztelet

Prédikál: Dani Eszter

Január 15. Hétfő

18.30

Fiatal felnőttek bibliaköre

Január 16. Kedd

9.00

Zenebölcsi

Január 19. Péntek

10.00

Német nyelvű bibliaóra

Január 19-21. Pén-Vas.


Gyülekezeti hétvége Balatonszárszón

Január 21. Vasárnap

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű istentisztelet, gyermek istentisztelet

Prédikál: Balog Zoltán

Január 22. Hétfő

18.00

Magyar nyelvű bibliaóra

Ökumenikus imaest

Január 23. Kedd

9.00

Zenebölcsi

18.00

Ökumenikus imaest a Várban

18.30

Fiatal felnőttek bibliaköre

Január 26. Péntek

10.00

Német nyelvű bibliaóra

Január 28. Vasárnap

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű úrvacsorás istentisztelet, gyermek istentisztelet

Prédikál: Dani Eszter

Január 29. Hétfő

18.30

Fiatal felnőttek bibliaköre

Január 30. Kedd

9.00

Zenebölcsi

Egyházközségi rendezvények 2018. február

Február 2. Péntek

10.00

Német nyelvű bibliaóra

Február 3. Szombat

18.00

Jakab Hedvig orgonista és a Nagyvárad téri kórus koncertje

Február 4. Vasárnap

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű istentisztelet, gyermek istentisztelet

Február 5. Hétfő

18.00

Magyar nyelvű bibliaóra

18.30

Fiatal felnőttek bibliaköre


Február 6. Kedd


9.00

Zenebölcsi

17.30

Bibliodráma

Február 8. Csütörtök

10.00

Német nyelvű bibliaóra

Február 10. Szombat

10.00

Karátson Gábor kiállítás - séta

Február 11. Vasárnap

9.00

10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű istentisztelet, gyermek istentisztelet

Február 12. Hétfő

18.30

Fiatal felnőttek bibliaköre

Február 13. Kedd

9.00

Zenebölcsi

17.00

Presbiteri ülés

Február 15. Csütörtök

10.00

Német nyelvű bibliaóra

Február 18. Vasárnap

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű istentisztelet, gyermek istentisztelet

Február 19. Hétfő

18.00

Magyar nyelvű bibliaóra

18.30

Fiatal felnőttek bibliaköre

Február 20. Kedd

9.00

Zenebölcsi

Február 22. Csütörtök

10.00

Német nyelvű bibliaóra

Február 25. Vasárnap

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű úrvacsorás istentisztelet, gyermek istentisztelet

Február 26. Hétfő

18.30

Fiatal felnőttek bibliaköre

Február 27. Kedd

9.00

Zenebölcsi

Egyházközségi rendezvények 2017. december

December   1. Péntek

10.00

Német nyelvű bibliaóra

December   1-3.


Presbiteri hétvége

December  3. Vasárnap

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű istentisztelet, gyermek it.

Kiállítás megnyitó - Karátson Gábor akvarelljeiből

December  4. Hétfő

18.30

Fiatal felnőttek bibliaköre

December  5. Kedd

9.00

Zenebölcsi

December  8. Péntek

10.00

Német nyelvű bibliaóra

December  9. Szombat

18.00

Karátson Gábor akvarell-kiállításának szakmai megnyitója

December 10. Vasárnap

9.00

10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű istentisztelet, gyermek it.

Az új gondnok és a Presbitérium eskütétele

18.00

Hans-Ola Ericsson, svéd orgonista koncertje J. S. Bach műveiből

December 11. Hétfő

18.00

Magyar nyelvű bibliaóra

December 12. Kedd

9.00

Zenebölcsi

17.30

Bibliodráma

18.30

Fiatal felnőttek bibliaköre

December 15. Péntek

10.00

Német nyelvű bibliaóra

December 16. Szombat

17.00

Erkel Ferenc Vegyeskar karácsonyi koncertje

December 17. Vasárnap

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű istentisztelet, gyermek it.

18.00

Szombathy Anna hárfakoncertje

December 18. Hétfő

18.30

Fiatal felnőttek bibliaköre

December 19. Kedd

9.00

Zenebölcsi

December 22. Péntek

10.00

Német nyelvű bibliaóra

18.00

Fassang László és Rohmann Ditta jótékonysági lemezbemutató koncertje

December 24. Vasárnap

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű istentisztelet, gyermek it.

December 25. Hétfő

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű úrvacsorás istentisztelet, gyermek istentisztelet

December 31. Vasárnap

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű istentisztelet, gyermek it.

További cikkeink...

4. oldal / 12

4