image
Az elkészült orgona Beköltözött a türingiai orgonakultúra egy kis szelete a budapesti Hold utcai református templomba.18. századi minták alapján építették meg a németajkú református egyházközség Hold utcai templomának új orgonáját. A különleges hangszert Fassang László Liszt Ferenc-díjas orgonaművész mutatta be a Parókia portálnak. olvas...
  • Az elkészült orgona Az elkészült orgona
    Beköltözött a türingiai orgonakultúra egy kis szelete a budapesti Hold utcai református templomba.18. századi minták alapján építették meg a németajkú református egyházközség Hold utcai...
    tovább ...

Aktuális

Egyházközségi rendezvények 2017. szeptember

Szeptember  3. Vasárnap

9.00h

Gyülekezeti kóruspróba

10.00h

Kétnyelvű istentisztelet, gyermek istentisztelet

Szeptember  4. Hétfő

9.00h

Zenebölcsi

18.00h

Magyar nyelvű bibliaóra

Szeptember  8. Péntek

10.00h

Német nyelvű bibliaóra

Szeptember 10. Vasárnap

9.00h

Gyülekezeti kóruspróba

10.00h

Kétnyelvű istentisztelet, gyermek istentisztelet

Szeptember 11. Hétfő

18.00h

Budapesti Fesztiválzenekar koncertje

Szeptember 12. Kedd

9.30h

Zenebölcsi

Szeptember 15. Péntek

10.00h

Német nyelvű bibliaóra

Szeptember 17. Vasárnap

9.00h

Gyülekezeti kóruspróba

10.00h

Kétnyelvű istentisztelet, gyermek istentisztelet

Szeptember 18. Hétfő

18.00h

Magyar nyelvű bibliaóra

Szeptember 19. Kedd

9.30h

Zenebölcsi

Szeptember 22. Péntek

10.00h

Német nyelvű bibliaóra

Szeptember 23. Szombat

18.00h

Tóth-Vajna Zsombor orgonakoncertje

Szeptember 24. Vasárnap

9.00h

Gyülekezeti kóruspróba

10.00h

Kétnyelvű úrvacsorás istentisztelet, gyermek istentisztelet

Szeptember 24. Vasárnap

12.00h

Német nyelvű gyülekezetek őszi évkezdő alkalma

Szeptember 26. Kedd

9.00h

Zenebölcsi

Szeptember 29. Péntek

10.00h

Német nyelvű bibliaóra

Egyházközségi rendezvények 2017. augusztus

Augusztus 6. Vasárnap

9.00

Gyülekezeti kóruspróba


10.00

Kétnyelvű Istentisztelet

Igét hirdet: Dani Eszter

Augusztus 9. Szerda

18.00

Tabajdi Ádám koncert

Augusztus 10-13.


Gyülekezeti tábor Terényben

Augusztus 13. Vasárnap

9.00

Gyülekezeti kóruspróba


10.00

Kétnyelvű Istentisztelet

Igét hirdet: Balog Zoltán

Augusztus 20. Vasárnap

9.00

Gyülekezeti kóruspróba


10.00

Kétnyelvű istentisztelet

Igét hirdet: Kovács Gergő

Augusztus 27. Vasárnap

9.00

Gyülekezeti kóruspróba


10.00

Kétnyelvű úrvacsorás istentisztelet

Igét hirdet: Dani Eszter

 

Augusztus 31-ig a hétközi alkalmaink szünetelnek.

Egyházközségi rendezvények 2017. június

Június 2-5


kárpátaljai gyülekezeti látogatás

Június 2. Péntek

10.00

kétnyelvű bibliaóra

Június 4. Vasárnap

9.00

gyülekezeti kóruspróba


10.00

kétnyelvű istentisztelet, gyermek istentisztelet

Június 5. Hétfő

9.00

zenebölcsi

Június  6. Kedd

18.00

bibliaóra fiatal felnőtteknek

Június 9. Péntek

10.00

kétnyelvű bibliaóra

Június 11.  Vasárnap

9.00

gyülekezeti kóruspróba


10.00

kétnyelvű istentisztelet, gyermek istentisztelet

Június 12. Hétfő

9.00

zenebölcsi

június  14. Szerda

17.30

bibliodráma

Június 16. Péntek

10.00

kétnyelvű bibliaóra

Június 18. Vasárnap

9.00

gyülekezeti kóruspróba


10.00

kétnyelvű istentisztelet, gyermek istentisztelet

Június 19. Hétfő

9.00

zenebölcsi

Június 25. Vasárnap

9.00

gyülekezeti kóruspróba


10.00

kétnyelvű úrvacsorás istentisztelet, gyermek istentisztelet

Egyházközségi rendezvények 2017. július

Július 2. Vasárnap

9.00

gyülekezeti kóruspróba


10.00

kétnyelvű istentisztelet

Igét hirdet: Gödri Miklós

Július 9. Vasárnap

9.00

gyülekezeti kóruspróba


10.00

kétnyelvű istentisztelet

Igét hirdet: Balog Zoltán

Július 16. Vasárnap

9.00

gyülekezeti kóruspróba


10.00

kétnyelvű istentisztelet

Igét hirdet: Dani Eszter

Július 23. Vasárnap

9.00

gyülekezeti kóruspróba


10.00

kétnyelvű istentisztelet a Dunamelléki Református Kántorképző szolgálatával

Igét hirdet: Balog Zoltán

Július 30. Vasárnap

9.00

gyülekezeti kóruspróba


10.00

kétnyelvű úrvacsorás istentisztelet

Igét hirdet: Závodi Emese


Augusztus 31-ig a hétközi alkalmaink szünetelnek.

Egyházközségi rendezvények 2017. május

május 2. Kedd

9.00

Zenebölcsi

18.00

Bodoky Richárd: "Jövevények és vándorok" könyvbemutató

május 3. Szerda

17.30

Bibliodráma

május 5. Péntek

10.00

Kétnyelvű bibliaóra

május 7. Vasárnap

9.00

Gyülekezeti kóruspróba

10.00

Kétnyelvű istentisztelet, gyermekistentisztelet; igét hirdet: Dani Eszter

május 8. Hétfő

9.00

Zenebölcsi

május 9. Kedd

18.00

Bibliaóra fiatal felnőtteknek

május 12. Péntek

10.00

Kétnyelvű bibliaóra

május 14. Vasárnap

9.00

Gyülekezeti kóruspróba

10.00

Kétnyelvű istentisztelet, gyermek istentisztelet; igét hirdet: Dani Eszter

16.00

Egyházmegyei kórustalálkozó

május 15. Hétfő

Zenebölcsi

18.00

Magyar nyelvű bibliaóra

május 16. Kedd

19.00

"Egy ember addig él, amíg őrzi az emlékezet" - Szabó Magda 100. Piros Ildikó Kossuth- és Jászai Mari-díjas érdemes művész estje

május 17. Szerda

17.30

Bibliodráma

május 19. Péntek

10.00

Kétnyelvű bibliaóra

18.00

"Közelítések Berzétéhez" könyvbemutató

május 20. Szombat

10.00

Drogok nélkül szabadon - A Ráckeresztúri Drogrehabilitációs Intézet ünnepe

május 21. Vasárnap

9.00

Gyülekezeti kóruspróba

10.00

Kétnyelvű istentisztelet, gyermek istentisztelet; igét hirdet: Balog Zoltán

május 22. Hétfő

9.00

Zenebölcsi

május 23. Kedd

19.00

A Zeneakadémia orgona tanszak tanárainak és diákjainak koncertje

május 24. Szerda

18.00

Presbiteri gyűlés

május 26. Péntek

10.00

Kétnyelvű bibliaóra

május 28. Vasárnap

9.00

Gyülekezeti kóruspróba

10.00

Kétnyelvű úrvacsorás istentisztelet, gyermek istentisztelet; igét hirdet: Balog Zoltán; az Egyházközség és a Protestáns Fórum magyar-német nyelvű ünnepe

További cikkeink...

6. oldal / 12

6