Egyházközségi rendezvények 2017. május

május 2. Kedd

9.00

Zenebölcsi

18.00

Bodoky Richárd: "Jövevények és vándorok" könyvbemutató

május 3. Szerda

17.30

Bibliodráma

május 5. Péntek

10.00

Kétnyelvű bibliaóra

május 7. Vasárnap

9.00

Gyülekezeti kóruspróba

10.00

Kétnyelvű istentisztelet, gyermekistentisztelet; igét hirdet: Dani Eszter

május 8. Hétfő

9.00

Zenebölcsi

május 9. Kedd

18.00

Bibliaóra fiatal felnőtteknek

május 12. Péntek

10.00

Kétnyelvű bibliaóra

május 14. Vasárnap

9.00

Gyülekezeti kóruspróba

10.00

Kétnyelvű istentisztelet, gyermek istentisztelet; igét hirdet: Dani Eszter

16.00

Egyházmegyei kórustalálkozó

május 15. Hétfő

Zenebölcsi

18.00

Magyar nyelvű bibliaóra

május 16. Kedd

19.00

"Egy ember addig él, amíg őrzi az emlékezet" - Szabó Magda 100. Piros Ildikó Kossuth- és Jászai Mari-díjas érdemes művész estje

május 17. Szerda

17.30

Bibliodráma

május 19. Péntek

10.00

Kétnyelvű bibliaóra

18.00

"Közelítések Berzétéhez" könyvbemutató

május 20. Szombat

10.00

Drogok nélkül szabadon - A Ráckeresztúri Drogrehabilitációs Intézet ünnepe

május 21. Vasárnap

9.00

Gyülekezeti kóruspróba

10.00

Kétnyelvű istentisztelet, gyermek istentisztelet; igét hirdet: Balog Zoltán

május 22. Hétfő

9.00

Zenebölcsi

május 23. Kedd

19.00

A Zeneakadémia orgona tanszak tanárainak és diákjainak koncertje

május 24. Szerda

18.00

Presbiteri gyűlés

május 26. Péntek

10.00

Kétnyelvű bibliaóra

május 28. Vasárnap

9.00

Gyülekezeti kóruspróba

10.00

Kétnyelvű úrvacsorás istentisztelet, gyermek istentisztelet; igét hirdet: Balog Zoltán; az Egyházközség és a Protestáns Fórum magyar-német nyelvű ünnepe

Egyházközségi rendezvények 2017. április

Április 2. Vasárnap

9.00h

Gyülekezeti kóruspróba

10.00h

Kétnyelvű istentisztelet, gyermek istentisztelet

Igét hirdet: Dani Eszter

Április 3. Hétfő

9.00h

Zenebölcsi

18.00h

Magyar nyelvű bibliaóra

Április 4. Kedd

18.00h

Bibliaóra fiatal felnőtteknek

Április 5. Szerda

17.30h

Bibliodráma

Április 7. Péntek

10.00h

Kétnyelvű bibliaóra

Április 9. Virágvasárnap

9.00h

Gyülekezeti kóruspróba

10.00h

Virágvasárnapi istentisztelet a gyermekek bevonulásával - hálaadás az új Bach-orgonáért és a 15 éve felújított templomért

Igét hirdet: Balog Zoltán

15.00h

Orgonaavató ünnepség Szabó István püspök igehirdetésével, Fassang László és Miklósa Erika zenei közreműködésével

Április 10. Hétfő

9.00h

Zenebölcsi

Április  11. Kedd

18.00h

Bibliaóra fiatal felnőtteknek

Április 12.  Szerda

18.00h

Kiállok érted! valós eseményeket feldolgozó színházi előadás  az emberkereskedelemről, prostitúcióról a Bohócok a Láthatáron, a K. V. Társulat és a Névtelen Utak Alapítvány közreműködésével

Április 13. Nagycsütörtök

17.00h

magyar nyelvű beszélgetős úrvacsorás áhítat

Április 14. Nagypéntek

18.00h

Zene a kereszt alatt. Nagypénteki zenés elmélkedés a Hylarion Énekegyüttes közreműködésével

Április 15. Nagyszombat

20.00h

Húsvét éjszakai német-magyar liturgia és tűzgyújtás a róm. katolikus és evangélikus gyülekezettel közösen a Hold utcában

Április 16.  Húsvét vasárnap

9.00h

Gyülekezeti kóruspróba

10.00h

Kétnyelvű úrvacsorás istentisztelet, gyermek istentisztelet

Igét hirdet: Balog Zoltán

Április  18. Kedd

18.00h

Bibliaóra fiatal felnőtteknek

Április  18. Kedd

19.00h

Bognár János előadóestje

Április  19. Szerda

17.30h

Bibliodráma

Április  20. Csütörtök

18.00h

"Vallási megújulás - reformáció?" Köves Slomo rabbival és Lánczi András filozófussal beszélget Dani Eszter és Lakatos Gábor Péter

Április 21. Péntek

10.00h

Kétnyelvű bibliaóra

Április 23. Vasárnap

9.00h

Gyülekezeti kóruspróba

10.00h

Kétnyelvű istentisztelet, gyermek istentisztelet

Igét hirdet: Lugosi Lili

Április 24. Hétfő

9.00h

Zenebölcsi

Április 25. Kedd

18.00h

Bibliaóra fiatal felnőtteknek

Április 27. Csütörtök

18.00h

"Vallási megújulás - reformáció?" Gáncs Péter evangélikus püspökkel, Pásztor Zsófi metodista lelkésszel és Visky Andrással író dramaturggal beszélget Balog Zoltán

Április 28. Péntek

10.00h

Kétnyelvű bibliaóra

Április 29. Szombat

18.00h

Fassang László doktori diplomakoncertje. Műsoron Bach és Ligeti orgonaművei

Április  30. Vasárnap

9.00h

Gyülekezeti kóruspróba

10.00h

Kétnyelvű istentisztelet, gyermekek istentisztelet

Igét hirdet: Dani Eszter

Egyházközségi rendezvények 2017. március

március 1 szerda

9.00

zenebölcsi


17.30

bibliodráma

március 3. péntek

10.00

kétnyelvű bibliaóra

március 5. vasárnap

9.00

gyülekezeti kóruspróba


10.00

kétnyelvű istentisztelet, gyermek istentisztelet

március 6. hétfő

18.00

magyarnyelvű bibliaóra

március 7. kedd

18.00

bibliaóra fiatal felnőtteknek

március 8. szerda

9.00

zenebölcsi


18.00

presbiteri gyűlés

március 10. péntek

10.00

kétnyelvű bibliaóra

március 12. vasárnap

9.00

gyülekezeti kóruspróba


10.00

kétnyelvű istentisztelet, gyermek istentisztelet

március 14. kedd

9.00

zenebölcsi


18.00

bibliaóra fiatal felnőtteknek

március 17. péntek

10.00

kétnyelvű bibliaóra

március 19. vasárnap

9.00

gyülekezeti kóruspróba


10.00

kétnyelvű istentisztelet, gyermek istentisztelet

március 20. hétfő

18.00

magyarnyelvű bibliaóra

március 21. kedd

18.00

bibliaóra fiatal felnőtteknek

március 22. szerda

9.00

zenebölcsi


17.30

bibliodráma

március 24. péntek

10.00

kétnyelvű bibliaóra

március 26. vasárnap

9.00

gyülekezeti kóruspróba


10.00

kétnyelvű úrvacsorás istentisztelet, gyermek istentisztelet

március 28. kedd

18.00

Bibliaóra fiatal felnőtteknek

március 29. szerda

9.00

zenebölcsi

március 31. péntek

10.00

kétnyelvű bibliaóra


















































































Egyházközségi rendezvények 2017. február

február 1. szerda

9.00

zenebölcsi

 

17.30

bibliodráma

 

18.00

fiatal felnőttek bibliaköre

február 3. péntek

10.00

német nyelvű bibliaóra

február 5. vasárnap

9.00

gyülekezeti kóruspróba

 

10.00

kétnyelvű istentisztelet, gyermek istentisztelet; igéthirdet: Balog Zoltán

február 6. hétfő

18.00

magyar nyelvű bibliaóra

február 8. szerda

9.00

zenebölcsi

 

18.00

fiatal felnőttek bibliaköre

február 10. péntek

10.00

német nyelvű bibliaóra

február 12. vasárnap

9.00

gyülekezeti kóruspróba

 

10.00

kétnyelvű istentisztelet, gyermek istentisztelet; igét hirdet: Dani Eszter

február 15. szerda

9.00

zenebölcsi

 

17.30

bibliodráma

 

18.00

fiatal felnőttek bibliaköre

február 17. péntek

10.00

német nyelvű bibliaóra

február 19. vasárnap

9.00

gyülekezeti kóruspróba

 

10.00

kétnyelvű istentisztelet, gyermek istentisztelet; igét hirdet: Balog Zoltán

február 20. hétfő

18.00

magyar nyelvű bibliaóra

február 22. szerda

9.00

zenebölcsi

 

18.00

fiatal felnőttek bibliaköre

február 24. péntek

10.00

német nyelvű bibliaóra

február 26. vasárnap

9.00

gyülekezeti kóruspróba

 

10.00

kétnyelvű, úrvacsorás istentisztelet, gyermek istentisztelet; igét hirdet: Dani Eszter

További cikkeink...

2. oldal / 7

2