image
Az elkészült orgona Beköltözött a türingiai orgonakultúra egy kis szelete a budapesti Hold utcai református templomba.18. századi minták alapján építették meg a németajkú református egyházközség Hold utcai templomának új orgonáját. A különleges hangszert Fassang László Liszt Ferenc-díjas orgonaművész mutatta be a Parókia portálnak. olvas...
  • Az elkészült orgona Az elkészült orgona
    Beköltözött a türingiai orgonakultúra egy kis szelete a budapesti Hold utcai református templomba.18. századi minták alapján építették meg a németajkú református egyházközség Hold utcai...
    tovább ...

Programok menüpont

Egyházközségi rendezvények 2018. november

November  4. Vasárnap

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű Istentisztelet, gyermek Istentisztelet

Igét hirdet: Balog Zoltán

November  5. Hétfő


17.00

Presbiteri ülés

19.00

Fiatal felnőttek bibliaórája

November  6. Kedd

9.00

Zenebölcsi

17.30

Bibliodráma

November  7. Szerda

18.45

,,Tanúim lesztek" - missziói képzés

November  8. Csütörtök

18.00

Konfirmációi előkészítő gyerekeknek

November  9. Péntek

10.00

Német nyelvű bibliaóra

18.00

Bach összes - Vincent Thévenaz koncertje

November 11. Vasárnap

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű Istentisztelet, gyermek Istentisztelet

Igét hirdet: Szászné Lázár Csenge

November 12. Hétfő

16.00

Presbiteri ülés

18.00

Magyar nyelvű bibliaóra

19.00

Fiatal felnőttek bibliaórája

November 13. Kedd

9.00

Zenebölcsi

November 14. Szerda

18.45

,,Tanúim lesztek" - missziói képzés

November 15. Csütörtök

18.00

Konfirmációi előkészítő gyerekeknek

20.00

Konfirmációi előkészítő felnőtteknek

November 16. Péntek

10.00

Német nyelvű bibliaóra

November 18. Vasárnap

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű Istentisztelet, gyermek Istentisztelet

Igét hirdet: Dani Eszter

November 19. Hétfő

19.00

Fiatal felnőttek bibliaórája

November 20. Kedd

9.00

Zenebölcsi

17.30

Bibliodráma

November 21. Szerda

18.45

,,Tanúim lesztek" - missziói képzés

November 23. Péntek

10.00

Német nyelvű bibliaóra

18.00

Bach összes - Benjamin Steens koncertje

November 25. Vasárnap

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű úrvacsorás Istentisztelet, gyermek It.

Igét hirdet: Balog Zoltán

18.00

Taizé-áhítat

November 26. Hétfő

18.00

Magyar nyelvű bibliaóra

19.00

Fiatal felnőttek bibliaórája

November 27. Kedd

9.00

Zenebölcsi

November 28. Szerda

18.45

,,Tanúim lesztek" - missziói képzés

November 29. Csütörtök

18.00

Konfirmációi előkészítő gyerekeknek

20.00

Konfirmációi előkészítő felnőtteknek

November 30. Péntek

10.00

Német nyelvű bibliaóra

November 30 -


Konfirmandus hétvége

Egyházközségi rendezvények 2018. október

Október   1. Hétfő


18.00

Magyar nyelvű bibliaóra

18.00

Fiatal felnőttek bibliaórája

Október   2. Kedd

9.00

Zenebölcsi

Október   4. Csütörtök

18.00

Konfirmációi előkészítő gyerekeknek

20.00

Konfirmációi előkészítő felnőtteknek

Október   5. Péntek

10.00

Német nyelvű bibliaóra

Október   7. Vasárnap

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű úrvacsorás Istentisztelet, gyermek It.

Igét hirdet: Balog Zoltán

Október   8. Hétfő

18.00

Fiatal felnőttek bibliaórája

Október   9. Kedd

9.00

Zenebölcsi

Október 10. Szerda

18.45

,,Tanúim lesztek" - missziói képzés

Október 12. Péntek

10.00

Német nyelvű bibliaóra

18.00

Bach összes - Fassang László koncertje

Október 13. Szombat

19.30

A Budapesti Tomkins Énekegyüttes koncertje - CAFe Budapest Kortárs Művészeti Fesztivál keretében

Október 14. Vasárnap

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű Istentisztelet, gyermek Istentisztelet

Igét hirdet: Balog Zoltán

Október 15. Hétfő

18.00

Magyar nyelvű bibliaóra

18.00

Fiatal felnőttek bibliaórája

Október 16. Kedd

9.00

Zenebölcsi

Október 17. Szerda

18.45

,,Tanúim lesztek" - missziói képzés

Október 18. Csütörtök

18.00

Konfirmációi előkészítő gyerekeknek

20.00

Konfirmációi előkészítő felnőtteknek

Október 19. Péntek

10.00

Német nyelvű bibliaóra

18.00

Bach összes - Christoph Bossert koncertje

Október 21. Vasárnap

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű Istentisztelet, gyermek Istentisztelet

Igét hirdet: Dani Eszter

Október 22. Hétfő

18.00

Fiatal felnőttek bibliaórája

Október 24. Szerda

18.45

,,Tanúim lesztek" - missziói képzés

Október 26. Péntek

10.00

Német nyelvű bibliaóra

18.00

Bach összes - Mészáros Zsolt Máté koncertje

Október 27. Szombat

17.00

Zsibrik plakettátadó ünnepség - ,,A józanság dicsérete"

Október 28. Vasárnap

9.00 10.00

Gyülekezeti kóruspróba

Kétnyelvű úrvacsorás Istentisztelet, gyermek It.

Igét hirdet:Balog Zoltán

18.00

Taize-áhítat

Október 29. Hétfő

18.00

Fiatal felnőttek bibliaórája

Október 30. Kedd

9.00

Zenebölcsi

Október 31. Szerda

18.45

,,Tanúim lesztek" - missziói képzés

Révész Judit: A tanítás mint értelmiségi hivatás - Tanulmány a pedagógusok kollektív mobilitási esélyeiről

 

Szeretettel ajánljuk testvéreink figyelmébe presbiterünk, Révész Judit frissen megjelent tanulmányát.

 

Bővebben...

Budapesti Tomkins Énekegyüttes

 

Minden kedves érdeklődőt szeretettel várunk a Budapesti Tomkins Énekegyüttes október 13-i előadására, amelyet a CAFe Kortárs Művészeti Fesztivál keretében rendeznek meg templomunkban! Jegyár 1500 Ft!

 

Bővebben...

TALÁLKOZÁSOK - ökumenikus bibliodráma csoport

A Németajkú-Református Gyülekezetben magyar nyelvű, ökumenikus bibliodráma csoport indul 2018 őszén. Jelentkezési határidő: szeptember 31.

 

 

Bővebben...

További cikkeink...

3. oldal / 16

3